1.مادر 40 ساله چشمای ضعیفش نگران کننده شده وقتی میره دکتر میگن تنها راه درمانش یک عمله و اون هم عملی با 50% احتمال نابینایی ابدی ولی وقتی میره یه دکتر دیگه در کمال خونسردی بهش عینک میده!

2.تازه عروس 25 ساله میگه یه غده ای به اندازهء نخود توی رحمم بود که میگفتن مانع از بچه داریت میشه و فقط داروهای شیمیایی میدادن بعد از یه سال نه تنها غدهء به اندازهء نخود خوب نشد بلکه اندازهء پرتقال شد ولی اون با مراجعه به یک دکتر دیگه الان بچهء دو ساله اش تاتی میره و با زبون شیرینش مامانشو صدا میزنه!

3.دختر 20 ساله بخاطر تیروئید کم کارش دایم قرصها و آمپولهای خداتومنی مصرف میکرد به امید بهبود و الان در کمال نا باوری همون داروهای بهبود غدهء تیروئیدش رو به کلی از بین بردن و مادام العمر باید و باید قرصها و داروهایی رو مصرف کنه که کار همون غده رو انجام بدن!

4.پیرمرد 60 ساله ،از پله ها میفته و پاش میشکنه!یه اتفاقی ما فوق عادی، ولی من متاسفم اون مرد!چرا؟ چونکه از اتاق عمل ترسیده و از ترس سکته کرده....خیلی شرمنده ولی ما آدمیم الاغ نیستیم که باور کنیم از یکی از کارکنا خیلی راحت میشه فهمید که تزریق آمپول اشتباه جان پیرمرد را گرفت!  

و اما موردی که براش امروز این صفحه رو سیاه کردم این بود:

متولد 1369، عید فطر یعنی چیزی حدود سه ماه پیش عروسیش بود ،و الان دو هفته ست که رو تخت بیمارستان قرنطینه شده ،دکترا میگن از مریضیش یه سال گذشته و کهنه شده و درمان قطعی پیدا کردن برای اون کار خداست...

امید هر بار سرفه میکرد و دستمال پر خون رو میدید حرف دکترا به اینکه اون یک زخم معدهء معمولیه بهش آرامش میداد و الان باید به امید خدا و داروهایی که هر روز تن نحیفش رو بیشتر از بین میبرن روی اون تخت بخوابه...

با دو ماه ازدواج قطعا" طبق روال مسری بودن این بیماری ، عشقش هم این مریضی رو گرفته...

هر چند که اون هر بار امید زندگیش رو روی تخت بیمارستان میبینه از حال میره و طاقت دیدین اون رو نداره...

سل ، آیا اشتباه این پزشک رو باید بخشید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اشتباه پزشکی که برای دکترای ایران (نمیتونم بگم مخصوص ایرانه و قاطعیت بدم ولی فعلا" تو این خراب شده زیاد پیش میاد) شده یک تفریح سالم ، میفهمن که این بازی ، بازی با جون آدماست!!!!!!!!!!!!!؟!!!!!!!!!!!!!!

میفهمن که امید تنها 21 سالشه و تازه داماده....؟

اشتباه پزشکی فقط تو ایران به یک امر معمولی تبدیل شده....؟

نمیتونم بگم دکترامون همه عوضی شدن چون اگه اینجا یک دکتر اشتباه تشخیص داده در عوض دکتری بوده که با وجود اون اشتباه اولی رو تشخیص دادیم ولی به خداوندیه خدا جون آدما و فرصت یک بار زندگی کردن تو این دنیا اونقدر محدوده که وقت برای اشتباهات این جامعهء امی نداریم ،

ما میخوایم زندگی کنیم نه فقط زنده باشیم....

باهم برای امید دعا کنیم...

پ.ن:و اما خودم که دو سال عمرم رفت پای یک مریضی مزخرف و اشتباه یک دکتر!

پ.ن:ببخشید پستم ناراحت کننده بود این خبر امروز به گوشم رسید و حسابی به همم ریخت...

شاد ببینمتون هر چند سخت بگذره!

 


برچسب‌ها:
+ تاريخ پنجشنبه ٢٦ آبان ۱۳٩٠ساعت ٤:٢٦ ‎ب.ظ نويسنده سین.جیم نظرات ()